D15P34A4GX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for D15P34A4GX00LF is not available
D15P34A4GX00LF
DigiKey Part Number
D15P34A4GX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D15P34A4GX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C