D25P13B4GX00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 347
Datasheet
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
D25P13B4GX00LF
DigiKey Part Number
D25P13B4GX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P13B4GX00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
D25P13B4GX00LF Models
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Style
Backset Spacing
0.409" (10.40mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Polyester
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C