D25S24B6GI00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 616
In Stock: 80
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 4
In Stock: 146
In Stock: 66
NorComp Inc.
Image for D25S24B6GI00LF is not available
D25S24B6GI00LF
DigiKey Part Number
D25S24B6GI00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25S24B6GI00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C