DBV17W2P700G30LF
DigiKey Part Number
DBV17W2P700G30LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBV17W2P700G30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
EDA/CAD Models
DBV17W2P700G30LF Models
Current Rating (Amps)
7.5A, 30A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C