FCE17-B25SM-250
FCE17-B25SM-250
FCE17B25SM250
DigiKey Part Number
664-FCE17B25SM250-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17B25SM250
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS SOLDER CUP
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
FCE17B25SM250 Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Filter
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C