G17S2510110EU_View2
G17S2510110EU
G17S2510110EU
G17S2510110EU
DigiKey Part Number
G17S2510110EU-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G17S2510110EU
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Series
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V