L177SDCH37SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 956
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 473
In Stock: 240
In Stock: 0
In Stock: 407
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
ITT Cannon, LLC
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDCH37SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDCH37SOL2
DigiKey Part Number
L177SDCH37SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDCH37SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDCH37SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C