L177SDCH37SOL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 684
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177SDCH37SOL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177SDCH37SOL2RM5
DigiKey Part Number
L177SDCH37SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177SDCH37SOL2RM5
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177SDCH37SOL2RM5 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Phosphor Bronze
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C