L77DB25S1APN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 394
Datasheet
In Stock: 3
In Stock: 0
Image for L77DB25S1APN is not available
L77DB25S1APN
DigiKey Part Number
L77DB25S1APN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25S1APN
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C