L77DC37SAJ4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
NorComp Inc.
Image for L77DC37SAJ4 is not available
L77DC37SAJ4
DigiKey Part Number
L77DC37SAJ4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DC37SAJ4
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C