L77DCH37S is available for purchase but is not normally stocked.
NorComp Inc.
In Stock: 15
In Stock: 0
Image for L77DCH37S is not available
L77DCH37S
DigiKey Part Number
L77DCH37S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DCH37S
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS SOLDER CUP
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C