L77SDCH37SOL2RM8C309
L77SDCH37SOL2RM8C309
L77SDCH37SOL2RM8C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDCH37SOL2RM8C309
DigiKey Part Number
L77SDCH37SOL2RM8C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDCH37SOL2RM8C309
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77SDCH37SOL2RM8C309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C