L77TSCG37SOL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 956
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 473
In Stock: 240
In Stock: 0
In Stock: 407
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
EDAC Inc.
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Amphenol CS (FCI)
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSCG37SOL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSCG37SOL2
DigiKey Part Number
L77TSCG37SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSCG37SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSCG37SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
600V
Number of Positions
Contact Form
Stamped
Number of Rows
2
Contact Material
Copper Alloy
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C