10164227-1001A1RLF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 10164227-1001A1RLF |
Description | BERGSTAK 0.4MM, 100POSITION, REC |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 10164227-1001A1RLF Models |
Category | Pitch 0.016" (0.40mm) |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Number of Rows 2 |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness Flash |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Mated Stacking Heights 1.5mm |
Number of Positions 100 | Height Above Board 0.057" (1.45mm) |