DAP15S465TLF
DAP15S465TLF
DAP15S465TLF
DigiKey Part Number
609-2816-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAP15S465TLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS PNL MNT WW
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
DAP15S465TLF Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Wire Wrap
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
7.5A per Contact
Number of Positions
Voltage Rating
1000V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C