DBV17W2P343H30LF
DigiKey Part Number
DBV17W2P343H30LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBV17W2P343H30LF
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
EDA/CAD Models
DBV17W2P343H30LF Models
Category
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Current Rating (Amps)
7.5A, 30A
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C