PT06SE-18-32P(SR)
DigiKey Part Number
PT06SE18-32P(SR)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT06SE-18-32P(SR)
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Detailed Description
32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Connector Type
Features
Strain Relief
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
18-32
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C