095-820-243M050 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 115-095-820-243M050-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 095-820-243M050 |
Description | AUTOMATE TYPE A MINI-FAKRA QUAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Cable Assembly Coaxial Mini Fakra to Fakra 19.69" (500.00mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | 1st Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Manufacturer Amphenol RF | 2nd Connector Fakra III (Gen 3.0) Jack (4) |
Series | 2nd Contact Gender Female |
Packaging Bag | 2nd Connector Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Part Status Active | Length 19.69" (500.00mm) |
Style Mini Fakra to Fakra | Overall Impedance 50 Ohms |
1st Connector Fakra Mini Jack | Frequency - Max 6 GHz |