A-2PA-081-050B2
DigiKey Part Number
ARF2309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-2PA-081-050B2
Description
COAX CBL AMMC TO AMMC 1.9"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial AMMC to AMMC 0.81mm OD Coaxial Cable 1.969" (50.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
1.969" (50.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
AMMC to AMMC
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
AMMC Plug, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C