EZ-PT047-24M-SS
DigiKey Part Number
1946-EZ-PT047-24M-SS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZ-PT047-24M-SS
Description
2.4 MALE, STRAIGHT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.4mm (APC-2.4, OS-50) Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Free Hanging (In-Line) Crimp
Category
Shield Termination
Crimp
Mfr
Impedance
50 Ohms
Series
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Cable Group
0.047" Semi Rigid
Part Status
Active
Fastening Type
Threaded
Connector Style
Frequency - Max
50 GHz
Connector Type
Plug, Male Pin
Number of Ports
1
Contact Termination
Crimp
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C