GA JTLPS1.23-H2H7-23-1-150-R33
DigiKey Part Number
475-GAJTLPS1.23-H2H7-23-1-150-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GAJTLPS1.23-H2H7-23-1-150-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GAJTLPS1.23-H2H7-23-1-150-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA JTLPS1.23-H2H7-23-1-150-R33
Description
LED
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® E 2835 Amber 616nm (612nm ~ 620nm) 1411 (3528 Metric)
Category
Current - Max
200mA
Mfr
Luminous Flux @ Current/Temperature
35lm (30lm ~ 39lm)
Series
Temperature - Test
25°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Wavelength
616nm (612nm ~ 620nm)
Supplier Device Package
1411
Current - Test
150mA
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.3V
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)