GW CSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18
DigiKey Part Number
475-GWCSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCSHPM1.PM-LTMP-A535-1-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON NEUTRAL WHT 4000K SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® SSL 150 White, Neutral 4000K 2.85V 350mA 150° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
172 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
1.3A
1212 (3030 Metric)
CCT (K)
4000K
Supplier Device Package
1212
Flux @ 85°C, Current - Test
172lm (150lm ~ 194lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Thermal Resistance of Package
3.7°C/W