GW JTLPS1.1L-MKMP-NC-1-150-R33 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GW JTLPS1.1L-MKMP-NC-1-150-R33 |
Description | LED |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Lighting Color DURIS® E 2835 Lime 1411 (3528 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Max 200mA |
Mfr | Luminous Flux @ Current/Temperature 106lm (96lm ~ 116lm) |
Series | Temperature - Test 25°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Viewing Angle 120° |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Color | Package / Case 1411 (3528 Metric) |
Current - Test 150mA | Supplier Device Package 1411 |
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Lumens/Watt @ Current - Test 228 lm/W | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |