GW PLLRA1.EM-N1N3-XX53-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWPLLRA1.EM-N1N3-XX53-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWPLLRA1.EM-N1N3-XX53-1-700-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWPLLRA1.EM-N1N3-XX53-1-700-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHT 5000K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® C 2424 White, Cool 5000K 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
1.5A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
2-SMD, No Lead Exposed Pad
Color
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
5000K
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
295lm (280lm ~ 310lm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
3.5°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V