GW PLLRA1.PM-N3N5-XX57-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWPLLRA1.PM-N3N5-XX57-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWPLLRA1.PM-N3N5-XX57-1-700-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWPLLRA1.PM-N3N5-XX57-1-700-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ WARM WHT 3000K
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® C 2424 White, Warm 3000K 2.8V 700mA 120° 2-SMD, No Lead Exposed Pad
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
161 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
1.5A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
2-SMD, No Lead Exposed Pad
CCT (K)
3000K
Size / Dimension
0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
315lm (300lm ~ 330lm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
3.5°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V