GW QSLPS1.EM-LXL1-XX51-1-150-R18
DigiKey Part Number
475-GWQSLPS1.EM-LXL1-XX51-1-150-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWQSLPS1.EM-LXL1-XX51-1-150-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWQSLPS1.EM-LXL1-XX51-1-150-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® E 3030 White, Cool 6500K 6.19V 150mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
162 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
200mA
CCT (K)
6500K
Supplier Device Package
1212
Flux @ 25°C, Current - Test
150lm (140lm ~ 160lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
150mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
6.19V
Thermal Resistance of Package
13°C/W