GY PSLM31.13-HQHS-5F5G-L2M2-100-R18
DigiKey Part Number
475-GYPSLM31.13-HQHS-5F5G-L2M2-100-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GYPSLM31.13-HQHS-5F5G-L2M2-100-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GYPSLM31.13-HQHS-5F5G-L2M2-100-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS S5 YELLOW SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color DURIS® S 5 Yellow 1212 (3030 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GY PSLM31.13-HQHS-5F5G-L2M2-100-R18 Models
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
35lm (Typ)
Mfr
Temperature - Test
25°C
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
SMD
Current - Test
100mA
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.96V
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Lumens/Watt @ Current - Test
117 lm/W
Thermal Resistance of Package
18°C/W
Current - Max
200mA