LB T64G-AACB-59-Z484-20-R33-Z
DigiKey Part Number
475-LBT64G-AACB-59-Z484-20-R33-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LBT64G-AACB-59-Z484-20-R33-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LBT64G-AACB-59-Z484-20-R33-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LB T64G-AACB-59-Z484-20-R33-Z
Description
LED BLUE CLEAR 2PLCC SMD
Detailed Description
Blue 469nm LED Indication - Discrete 3V 2-PLCC
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3V
Mfr
Current - Test
20mA
Wavelength - Peak
462nm
Configuration
Independent
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
3.65mm
Lens Size
2.55mm Dia