LR T67F.01-U2AA-1-3A4B-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LRT67F.01-U2AA-1-3A4B-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LRT67F.01-U2AA-1-3A4B-20-R18-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LRT67F.01-U2AA-1-3A4B-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED RED CLEAR 2PLCC SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Red 625nm LED Indication - Discrete 2.05V 2-PLCC
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.05V
Mfr
Current - Test
20mA
Wavelength - Peak
634nm
Size / Dimension
3.20mm L x 1.30mm W
Height (Max)
2.10mm
Lens Size
2.40mm Dia