DG201ACSE+T
DigiKey Part Number
175-DG201ACSE+TTR-ND - Tape & Reel (TR)
175-DG201ACSE+TCT-ND - Cut Tape (CT)
175-DG201ACSE+TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DG201ACSE+T
Description
IC SW SPST-NCX4 200OHM 16SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Circuit IC Switch 1:1 200Ohm 16-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DG201ACSE+T Models
Category
Charge Injection
20pC
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
5pF, 5pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
5nA
Part Status
Active
Crosstalk
-90dB @ 100kHz
Switch Circuit
SPST - NC
Operating Temperature
0°C ~ 70°C (TA)
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
1:1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
4
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
On-State Resistance (Max)
200Ohm
Supplier Device Package
16-SOIC
Voltage - Supply, Dual (V±)
±4.5V ~ 18V