DG201ADY+T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DG201ADY+T |
Description | IC SW SPST-NCX4 200OHM 16SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4 Circuit IC Switch 1:1 200Ohm 16-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DG201ADY+T Models |
Category | Charge Injection 20pC |
Manufacturer Analog Devices Inc./Maxim Integrated | Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) 5pF, 5pF |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Leakage (IS(off)) (Max) 5nA |
Part Status Active | Crosstalk -90dB @ 100kHz |
Switch Circuit SPST - NC | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Multiplexer/Demultiplexer Circuit 1:1 | Mounting Type Surface Mount |
Number of Circuits 4 | Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
On-State Resistance (Max) 200Ohm | Supplier Device Package 16-SOIC |
Voltage - Supply, Dual (V±) ±4.5V ~ 18V | Base Product Number |