MAX22500EATB+
DigiKey Part Number
MAX22500EATB+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAX22500EATB+
Description
IC TRANSCEIVER HALF 1/1 10TDFN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1/1 Transceiver Half RS422, RS485 10-TDFN (3x3)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MAX22500EATB+ Models
Category
Receiver Hysteresis
250 mV
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Data Rate
100Mbps
Packaging
Tube
Voltage - Supply
3V ~ 5.5V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C