Q10F5ANZZRGB24ECA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
APEM Inc.
In Stock: 80
Datasheet
LED Panel Indicator Red, Green, Blue (RGB) Diffused 60° 24V 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
LED RGB Indicators
Q10F5ANZZRGB24ECA
DigiKey Part Number
679-Q10F5ANZZRGB24ECA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q10F5ANZZRGB24ECA
Description
LED PNL IND RGB DIFF 7.80MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
Manufacturer
APEM Inc.
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bulk
Lens Size
7.80mm Dia
Part Status
Active
Lens Style
Round with Flat Top
Type
LED
Millicandela Rating
330mcd Red, 750mcd Green, 150mcd Blue
Lamp Color
Red, Green, Blue (RGB)
Viewing Angle
60°
Lens Color
Clear
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Lens Transparency
Diffused
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V