Q12-7P5BXXHY12E
DigiKey Part Number
679-4128-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q12-7P5BXXHY12E
Description
LED PNL IND YELLOW DIFF 8MM LDS
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Yellow Diffused 12V 20mA Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Category
Voltage
12V
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.50" (12.70mm)
Part Status
Active
Lens Size
8.00mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Domed Top
Lamp Color
Yellow
Millicandela Rating
50mcd
Lens Color
Yellow
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)