Q14F1BYYRG12E-DI103
DigiKey Part Number
679-Q14F1BYYRG12E-DI103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q14F1BYYRG12E-DI103
Description
LED PNL IND GRN/RED DIFF 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Green, Red Diffused 100° 12V Green, 12V Red 20mA Green, 20mA Red Solder Lug
Category
Voltage
12V Green, 12V Red
Manufacturer
APEM Inc.
Current
20mA Green, 20mA Red
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Tray
Panel Cutout Dimensions
0.55" (14.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
10mm, T-3 1/8