A-USB32C-32C-050-2
DigiKey Part Number
123-A-USB32C-32C-050-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A-USB32C-32C-050-2
Description
USBC(M)3.2XGEN2-USBC (FEM) 500MM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB 10Gbps (USB 3.1, USB 3.x Gen 2, Superspeed+) Cable C Female to C Male 1.64' (500.0mm) Unshielded
Category
Specifications
USB 10Gbps (USB 3.1, USB 3.x Gen 2, Superspeed+)
Mfr
Transfer Rate
10Gbps
Packaging
Bulk
Wire Gauge
24 AWG, 32 AWG
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Configuration
Color
Black
Length
1.64' (500.0mm)