GS60PRGBWL9Q
DigiKey Part Number
2170-GS60PRGBWL9Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS60PRGBWL9Q
Description
GS60 PRO MULTICOLOR GUIDE SPOTLI
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Features
High/Low/Off Switching
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Termination Style
Connector (M12)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 50°C
Part Status
Active
Ingress Protection
IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Illumination Color
Blue, Green, Red, White
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
2.36" (60.0mm) Dia
Approval Agency
cULus
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC