Q2XRPAF150-2M
DigiKey Part Number
2170-Q2XRPAF150-2M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q2XRPAF150-2M
Description
SENSOR, ADJ FLD, 150MM, 10-30VDC
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 0.709" ~ 5.906" (18mm ~ 150mm) PNP - Dark-ON
Output Configuration
PNP - Dark-ON
Packaging
Box
Connection Method
Cable
Background Suppression
Cable Length
78.74" (2m)
Sensing Distance
0.709" ~ 5.906" (18mm ~ 150mm)
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Operating Temperature
-25°C ~ 50°C