Q2XRPAF150-Q3
DigiKey Part Number
2170-Q2XRPAF150-Q3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q2XRPAF150-Q3
Description
SENSOR, ADJ FLD, 150MM, 10-30VDC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 0.709" ~ 5.906" (18mm ~ 150mm) PNP - Dark-ON
Output Configuration
PNP - Dark-ON
Packaging
Bag
Connection Method
Connector
Sensing Distance
0.709" ~ 5.906" (18mm ~ 150mm)
Operating Temperature
-25°C ~ 50°C
Voltage - Supply
10V ~ 30V