Q4XFILAF610-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XFILAF610-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XFILAF610-Q8
Description
PHOTO SEN 610MM 4-20MA
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Background Suppression Optical Sensor 1.378" ~ 24.016" (35mm ~ 610mm) Analog
Category
Response Time
500µs
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Configuration
Analog
Series
Light Source
Red LED
Packaging
Box
Connection Method
Connector, M12
Part Status
Active
Ingress Protection
IP67, IP68, IP69K
Sensing Method
Background Suppression
Adjustment Type
Adjustable
Sensing Distance
1.378" ~ 24.016" (35mm ~ 610mm)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Voltage - Supply
12V ~ 30V