Q4XFULAF310-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q4XFULAF310-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q4XFULAF310-Q8
Description
LASER ADJ SENSOR, 310MM, QD
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 1.38" ~ 12.20" (4 ~ 31cm) Analog Output
Category
Sensing Distance
1.38" ~ 12.20" (4 ~ 31cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Type
Analog
Series
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C