RLS27XW2270L35SPWMQP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XW2270L35SPWMQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XW2270L35SPWMQP
Description
RLS27 LIGHT STRIP: CLEAR LENS WI
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 89.37" (2270.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Profile (W x H)
92.40" x 1.09" (2347.0mm x 27.8mm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Series
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Packaging
Bulk
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
4800lm
Lens Type
Flat, Clear
Length
89.37" (2270.0mm)