RLS27XW2270L35SQP
DigiKey Part Number
2170-RLS27XW2270L35SQP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLS27XW2270L35SQP
Description
LED STRIP LIGHT 2270MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White 89.37" (2270.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
High/Low/Off Switching
Series
Housing Material
Polycarbonate (PC)
Packaging
Box
Rated Life
70,000 Hours
Part Status
Active
Termination Style
Cable with Connector (M12)
Illumination Color
White
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Luminous Flux
4800lm
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Length
89.37" (2270.0mm)
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
92.40" x 1.09" (2347.0mm x 27.8mm)