SLLCE23-1190-S
DigiKey Part Number
2170-SLLCE23-1190-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCE23-1190-S
Description
LIGHT CURTAIN FINGER/HAND 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand Transmitter Only
Category
Protective Height
1.19m
Series
Features
Transmitter Only
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
23mm