SLLCP14-560
DigiKey Part Number
2170-SLLCP14-560-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP14-560
Description
EZ-SCREEN LS CASCADE, PAIR; RESO
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Detection Capability
14mm
Protective Height
560mm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC