SLLCP23-420
DigiKey Part Number
2170-SLLCP23-420-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP23-420
Description
EZ-SCREEN LS CASCADE, PAIR; RESO
Detailed Description
Light Curtain 23mm Finger/Hand
Category
Detection Capability
23mm
Protective Height
420mm
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger/Hand
Voltage - Supply
24VDC