SLLCP40-1540P88
DigiKey Part Number
2170-SLLCP40-1540P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCP40-1540P88
Description
LIGHT CURTAIN ARM/FOOT 40MM
Detailed Description
Light Curtain 40mm Arm/Foot Blanking
Category
Protective Height
1540mm
Series
Features
Blanking
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Arm/Foot
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
40mm