SLLCR14-1050-S
DigiKey Part Number
2170-SLLCR14-1050-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLCR14-1050-S
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger Receiver Only
Category
Protective Height
1.05m
Series
Features
Receiver Only
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
14mm