SLLE40-1050-S
DigiKey Part Number
2170-SLLE40-1050-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLE40-1050-S
Description
LIGHT CURTAIN HAND/ARM 40MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 40mm Hand/Arm Transmitter Only
Category
Protective Height
1.05m
Series
Features
Transmitter Only
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Hand/Arm
Voltage - Supply
24VDC
Detection Capability
40mm