SLLP14-420P55
DigiKey Part Number
2170-SLLP14-420P55-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP14-420P55
Description
EZ-SCREEN LS, PAIR; RESOLUTION:
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Detection Capability
14mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Protective Height
420mm
Series
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Protection
Finger
Voltage - Supply
24VDC